26.4.23

Меми на уроках зарубіжної літератури

 

МЕМИ НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Хто сказав, що викладачі нудні? Неправда!#викладачіненудні

    Психологи стверджують, що про найсерйозніші речі треба говорити з гумором. Який би глибинно філософський та незбагненно складний не був твір із зарубіжної літератури, якщо на уроці панує атмосфера творчості і довіри, здобувачі освіти ним переймуться. Якщо під час заняття з'являться актульні дотепні меми - позитивний настрій гарантовано! Хіба ще треба аргументи, щоб використовувами меми на уроках?#мемицекруто

    Меми - сучасний тренд в освіті. Якщо вони так широко використовується у соцмережах, то чому ж нам, викладачам, не зробити їх вдалим інструментом для побудови неординорного уроку.

ЩО ТАКЕ МЕМ?

    Мем, або інтернет-мем, – це будь-яка дотепна коротка інформація (фраза, зображення, звукоряд, відео) іронічного характеру, яка відтворює певне ставлення до якихось подій чи обставин, та поширюється в інтернеті. Найпопулярнішими є інтернет-меми у форматі зображення із влучним жартівливим текстовим поясненням. (за матеріалами «На урок»).

ТРОХИ ТЕОРІЇ. ПРО ПОХОДЕННЯ МЕМІВ

Термін і концепція мему були запропоновані ще у 1976 році професором оксфордського університету біологом Річардом Докінзом. Він популяризував ідею того, що як біологічна інформація складається з найменших одиниць – генів, так і вся культурна інформація складається з мемів. Причому термін meme походить не від англійського memory (пам'ять), а від терміну «меметика» (теорія еволюції культури).

Функції та значення мемів:

ü репрезентативна:відтворення побаченого, прочитаного чи почутого з відповідним акцентом на певній інформації;

ü комунікативна: реакція на ситуацію, яка породжує дискусію, а також створення особливого мовного простору, зрозумілого певній групі;

ü креативна: відтворення подій дійсності у творчому форматі з використанням сучасних онлайн-інструментів.

     Про використання мемів читайте тут.

ПРО ЗМІСТ МЕМУ

Інформаційна складова. В основі мему може бути певна фраза, спірне питання, формула, афоризм тощо. Мем – це лаконічна змістовна фраза, яка має гумористичний відтінок, зрозумілий та близький для певної групи людей.

Емоційна складова. Сенс мему – гумор, емоційна близькість поєднання зображення та текстової складової для репрезентативної групи учнів (наприклад, певний клас чи паралель).

Парадокс, новий сенс загальновідомого. Використовуйте гру слів, оксюморони, метафори чи переносне значення слів, тобто ситуації, коли певне словосполучення набуває нового нетипового значення. За допомогою мемів  можна популяризувати читання. 

     Меми можуть допомагати у вивченні термінів із теорії літератури.




Немає коментарів:

Зошит для контрольних робіт із зарубіжної літератури 11 клас